כיום בעידן הטכנולוגי בכל ארגון משתמשים ברשת מחשבים חכמה המבוססת על ציודי תקשורת ושרתים. תחזוקת השרתים מהווה נדבך קריטי במהלך העבודה השוטפת וכוללת בדיקות שוטפות ופעולות מונעות של מנהלי רשת מומחים, מקצועיים ומנוסים. הזמן הנ"ל בדרך כלל שקוף ומתבצע "מאחורי הקלעים".

בכדי למנוע תקלות ולחזות תקלות בזמן המאפשר ניהול ומניעה, הוקמו שירותי מערכת הניטור וסטטיסטיקה מתקדמים אשר דואגים באופן יזום ושוטף במתכונת 24/7 לדגום את השרתים בזמן אמת. המערכת מבצעת דגימה שוטפת של השרתים הרשומים ללקוח ובעת הצורך מדווחת לנו וללקוח באמצעות שליחת מייל ו sms ובאופן מידי ומעדכנים על:

- נפילת/קריסות שרתים

- בעיה כלשהי בשרת/ בקווי האינטרנט/ ברכיבי התקשורת השונים.

- התראה על ניצולת משאבי מערכת חריגה .

חברת אלגרונט ניצבת שנים מול האתגר לעמוד ביעדים ב real time בכל תקלה אפשרית ולספק ללקוחותיה את השירות בצורה המיטבית והמהירה ביותר. כמו כן אלגרונט מחוייבת לשפר את חווית המשתמש באופן קבלת המענה, מניעת התקלות בזמן אמת והכי חשוב עדכון הלקוח בכל מצב ללא תלות ביצירת קשר אנושי ובאופן אוטומטי., יכולות אלה מאפשרים יצירת ניתוחים סטטיסטים של כלל השרתים וציודי התקשורת השונים .

אלגרונט בגישתה איננה מתפשרת בכל הנוגע לתחזוקת השרתים ולמניעת תקלות ובעיות ע"י תחזוקה מונעת וחיזוי התקלה טרם התרחשותה

מעקב יומיומי על כל שרת המודד מדדים שונים כמו נצילות ועומס השרת. נתונים אלו מוצגים באופן סטטיסטי ע"י גרפים ומציגים את הנתונים בעבור חודש שלם אחורה.

ניתן להגדיר את ההתראות של אחזקת השרתים באופן עצמאי ולבצע מנגנוני התראה ע"פ דרישת הלקוח.

 

מעוניינים במידע נוסף?
CAPTCHA Image