כיום המגמה כבר מאוד ברורה- מערכת שרתי ענן היא המודל הטוב ביותר שעסקים, ארגונים ואפילו אנשים פרטיים היכולים להסתמך עליו בגיבוי כל המידע הרגיש שיש על המחשבים, כולל קבצים ותוכנות. באופן מאוד פשוט ניתן לומר כי ניטור שרתים בענן משמעו זמינות מלאה לכל הנתונים הקיימים. מערכת ניטור שכזו אמונה על כל המידע הזורם ממערכת המחשוב החוצה וזו העוברת בחזרה אל המחשבים עצמם. מערכת הניטור יודעת לזהות את מצב השרתים והציוד הכולל של המחשבים. ניטור מבוסס ענן יכול להקל על כל מהלך אפשרי. רכיבי חומרה של המחשב, כמו הדיסק הקשיח שלו שמגיע לרוויה מבחינת ניצול המקום, מעבד המחשב שיכול לעכב זרימת מידע עקב ניצול מוגזם, מה שיכול לגרום לבזבוז של שעות עבודה, ניטור מרכיבים מבוססי תוכנה כמו אנטי וירוס וכמובן זמינות מלאה לתקינות כוללת של ציוד תקשורת.

המגמות העיקריות בתחום הענן

אחת המגמות החשובות והעיקריות ביותר שילוו את מערכות הענן השונות בשנים הקרובות היא התקינה. מדובר בשינוי תפיסה טכנולוגית שמשפיעה על התנהלותם של ארגונים פרטיים וציבוריים, מה שיגרום למיסוד מחשוב הענן, הכנסה לתהליך של פיקוח וסטנדרטיזציה. מגמה חשובה נוספת שתבוא לידי ביטוי היא הריכוזיות. כיום נוטים הארגונים והעסקים השונים לנהל את מערכות המחשוב השונות על פלטפורמות שונות ושרתי מחשוב ענן מבוזרים. בעתיד נראה כי היתרונות הטכנולוגיים והכלכלים של ריכוז של הנתונים והתהליכים על פלטפורמה אחת יהיו המהלך הנכון והפופולארי. בנוסף, מגמה בולטת תהיה בקשר שבין הלקוחות וחוות השרתים. אם כיום מדובר על ספקי שירות המתווכים בין העסקים ובין שירותי הענן, בעתיד דווקא החברות האינטגרטיביות בשירותי מחשוב הענן יהיו מרכז התקשורת הרלוונטי.

 

פשעי סייבר וניסיונות פגיעה בארגון

פשעי הסייבר התפתחו לאורך השנים. אם בעבר מדובר היה במעשי שובבות של האקרים שרצו ללמוד יותר על אבטחת מחשבים ואינטרנט, עם הזמן גם לצידם החלו לפעול מי שהאינטרסים שלהם היו פחות שובבים ויותר קרימינלים. היום כבר פשעי הסייבר מאוד מפותחים וזדונים במיוחד. פושעי הסייבר נוטים לפעול בכמה דרכים כמו גניבת חשבונות וכסף, סוסים טרויאנים ועוד. בתחום של ניטור שרתים קיימת פעילות רבה בעולם האבטחה ותמיד קיימים עדכונים לגבי תוכנות שמונעות פשעי סייבר. מדובר במאבק תמידי בין אלה המבקשים לפשוע הן ברמה הכלכלית, הן ברמה הפוליטית וכיוצא בזה, אל מול אלה הפועלים למנוע זאת. ניטור שרתים בענן מציעים שרת מאובטח למרות היותו שרת וירטואלי. תהליך ניטור שרתים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת וידע שמתפתח כל הזמן מאפשרת לעובדה הקיימת של הגנה על הארגונים השונים להתבסס עוד ועוד.

 

יכולות מתקדמות

מערכות הניטור הינן וירטואליות במובן של מרחק, אולם הזמינות המלאה ואיכויות השירות והטכנולוגיה מאפשרות פעילות שוטפת ללא פגיעה בתפקוד הרציף של מערכות המחשוב של הארגון עצמו.